OTKA kutatócsoport
A csoportos keresetindítás összehasonlító értékelése
A kutatás fő célkitűzése a csoportos perlés különböző jogi kultúrákban fellelhető modelljeinek átfogó elemezése és annak vizsgálata, hogy a más államokban létező megoldások közül adaptálható-e bármelyik (esetlegesen milyen módosításokkal). Ez a vizsgálat több jogágra kiterjedő módon történik, dominánsan az eljárásjogi kérdésekkel kíván a jövőbeli kutatócsoport foglalkozni. Emellett a csoport egy-egy tagja - a környezetjogi, fogyasztóvédelmi és versenyjogi kérdésekre szakosodott jogász kutatóként - jogágspecifikus kérdéseket tekint át. Ezek a területek egy tudatos választás eredményei, hiszen a csoportos igényérvényesítés iránti igény itt jelentkezik fokozottabban. Az alapvetően jogi kérdésekre koncentráló kutatócsoportot egy - a joggazdaságtan területére szakosodott - közgazdász kutató erősíti, aki a csoportos perlési modellek közgazdasági elemzésével teszi a kutatást teljessé.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hamarosan elérhető tanulmánykötetünk a kollektív igényérvényesítésről, mely holland-magyar kooperációban kerül kiadásra Cambridge-ben az Intersentia kiadónál.
V. Harsági and C.H. van Rhee (eds): Multi-Party Redress Mechanisms in Europe: Squeaking Mice? Intersentia, Cambridge, 2014. [ISBN 978-1-78068-277-8]
Részletek a kiadó honlapján
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~